Pomoc zvířatům

Naši domácí mazlíčci jsou nám čím dál více podobní. Vy jste nemocní, oni také onemocní. Vy máte špatnou náladu a oni také. Takže stejně jako my trpíme stresy, které nás pak blokují být zdraví a spokojení, naše domácí zvířátka začínají trpět stejnými problémy.

Toto mě přivedlo k domněnce, že pokud tato metoda pomáhá lidem, mohla by pomoci i zvířatům. Zkusil jsem to a ono to opravdu fungovalo.

Stále častěji mě překvapuje, jak hlavně pejsci jsou nám lidem podobní (trpí i stejnými chorobami jako my lidé např. zvětšenou prostatou, epilepsiemi, jaterními potížemi, jsou náladoví, mají deprese, trpí nechutenstvím atd. atd.). Problém bývá dost podobný. Často jsme zklamali jejich důvěru, podobně jako malé a bezmocné dítě, které důvěřuje svým rodičům a od kterých také občas zažije zklamání. Většinou to uděláme nechtíc, ale i tak zůstává jizva na duši, i té zvířecí. Také jim mohli ublížit jiní lidé, nebo jiná zvířata a pak je tato traumata ovlivňují po zbytek života obdobně, jako traumata v našem životě ovlivňují nás.

Když jsem začal navštěvovat kurzy kineziologie, jednou naše přednášející zmínila, že je metoda vhodná pro epileptické děti a že už mnohým pomohla. Protože mám fenku, která měla každých 14 dní epileptický záchvat, začalo mě to hodně zajímat.

Požádal jsem ji, jestli bychom nezkusili odstranit epileptické záchvaty také u ní. Při odblokování jsme došli do věku 2 let, kdy jsem chtěl, aby měla moje Neruška štěňata. Za vhodným psem na nakrytí jsme jeli velice daleko. Fenka se však rozhodla, že štěňata s tímto psem nechce. Já jsem však trval na nakrytí a pro ní to byl takový stres, že od té doby měla epileptické záchvaty. Epileptické záchvaty ji zajistily, že jsem jí do štěňat už nikdy nenutil. Když jsme tento stres po šesti letech odstranili, záchvaty okamžitě skončily a je už rok zdravá.

V praxi jsou to mé nejoblíbenější odblokace. Je moc hezké, když můžete pomoci rozjasnit ty smutné upřímné oči našich domácích mazlíků.